تشخیص معادلات دست نویس ریاضی و حل خودکار آنها با نرم افزار Mathpix تشخیص معادلات دست نویس ریاضی و حل خودکار آنها با نرم افزار Mathpix


حل معادلات ریاضی به‌صورت خودکار همواره یکی از مهم‌ترین خواسته‌های کاربران بوده است که خوشبختانه در چند سال اخیر توسط گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های خاص امکان‌پذیر شده است. تا چندی پیش شیوه‌ی کار این برنامه‌ها به این شکل بود که معادله‌ی ریاضی مورد نظر باید به‌صورت تایپ‌شده در مقابل گوشی قرار می‌‌گرفت تا اپلیکیشن مورد نظر از آن عکس بگیرد و با اسکن آن به تشخیص معادله‌ و سپس حل آن بپردازد. اما Mathpix این موضوع را به مرحله‌ی جدیدی وارد کرده است؛ به‌طوری که از این پس قادر هستید حتی معادلات دست‌نویس خود را نیز توسط گوشی موبایل محاسبه کنید و راه حل کامل و قدم‌ به‌ قدم حل را نیز در اختیار داشته باشید. البته بدیهی است که برای این امر باید از خط خوانایی برخوردار باشید تا Mathpix قادر به تشخیص نوشته‌های شما باشد. به کمک این ویژگی جذاب دیگر محدود به معادله‌های تایپ‌شده نخواهید بود و می‌توانید هر معادله‌‌ای را که در ذهن دارید، روی کاغذ بنویسید و سپس توسط Mathpix به حل آن بپردازید.

حل معادلات مورد نظر شما در Mathpix شامل دو مرحله‌ی تشخیص دست خط و حل معادله است که مرحله‌ی اول در گوشی و به‌صورت آفلاین انجام می‌شود اما حل معادله نیاز به برقرار بودن ارتباط اینترنتی دارد؛ چرا که معادله‌ی مورد نظر بعد از تشخیص به سرورهایMathpix ارسال خواهد شد و می‌توانید بعد از چند ثانیه جواب نهایی به همراه مراحل قدم به قدم حل آن را دریافت کنید. Mathpixتقریبا از تمام قوانین و مباحث مهم ریاضی همچون لگاریتم، مثلثات، انتگرال، مشتق، معادلات جبری و … پشتیبانی می‌کند و به کمک آن می‌توانید تمامی مسائل ریاضی مورد نظرتان را حل و مراحل آن را به‌صورت قدم به قدم مشاهده کنید. Mathpix در حال حاضر تنها برای iOS در دسترس است و برای اجرا نیز به نسخه‌ی ۸.۴ یا بالاتر این پلت‌فرم نیاز دارد. برای دانلود این برنامه که به‌صورت رایگان و با حجم ۹ مگابایت منتشر شده است، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

منبع:http://www.tahlildadeh.com

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*